नयाँ वर्षको शुभकामान

 १० कार्तिक २०६८, बिहीबार ०२:२१   | न्यूज अफ टोखा

कार्त्तिक १० गते- तपाईँहरु मध्ये केहीलाई अचम्म लाग्न सक्छ नयाँ वर्षको उल्लेख गर्दा। किनभने अहिले विक्रम संवतमा कात्तिकको महिना हो भने इस्वी संवत अनुसार भर्खर अक्टोबर महिना हो। यो नयाँ वर्ष चाहिँ हाम्रो देशको नामबाट चलाइएको नेपाल संवतको हो। देशको नामबाट चलाइएको यो विश्वकै एकमात्र संवत हो। आज यो स‌ंवत अनुसार नयाँ वर्ष ११३२ को पहिलो दिन। देशभर विभिन्न कार्यक्रमका साथ नयाँ वर्ष मनाइँदैछ। टोखामा पनि धुमधाकले मनाउने तयारि गरीरहेको छ । अहीले बिहान ८ बजे गणेशस्थानबाट साँस्कृतिक बाजागाजा सहित नयाँ वर्षलाई स्वागत गर्ने जमर्कोमा टोखा जुटिरहेको छ । बेलुकी ७ बजे कोने लाछि-तल्लो लाछिमा साँस्कृतिक कार्यक्रम पनि हुने भएको छ ।
Facebook Comments

अन्तिम अपडेट: १० कार्तिक २०६८, बिहीबार ०२:२१

न्यूज अफ टोखामा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई newsoftokha@gmail.com मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।  साथै हाम्रो  अनलाइन टिभी टोखा दर्शनका साथै हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया