गिरिजाप्रसादया उपन्यास ‘विपात्र’ – १

 २१ फाल्गुन २०६८, आईतवार १५:४०   | न्यूज अफ टोखा

फागुन २१ गते आइतवार- न्युज अफ टोखाया अडियो ब्लग न्ह्यब्वयेगु झ्वलय् नेपालभाषाया महाकवि व नांजाःम्ह साहित्यकार गिरिजाप्रसाद जोशीया बहुचर्चित उपन्यास विपात्रकथहं न्ह्यब्वये त्यनागु दु । थ्व उपन्यास दक्कले न्हापां ने. सं. १०९९ य् लुमन्ति खलःपाखें पिथंगु खः ।

थुगु उपन्यास भाजु सुरजवीर वज्राचार्यजुं वाचन यानाः न्ह्यब्वयादी । उपन्यासया न्हापांगु ब्व न्यनेत क्वय्‌या प्लेयर क्लिक
यानादिसँ ।

रेडियो सगरमाथा १०२.४ मेगहर्जे आइवा पटिकं सुथसिया ११ इःले मुना सः ज्याझ्वले न्यना दिइ फ्वइ । मुनासः ज्याझ्व भाजु सुरजवीर वज्रचार्यजु या सःले न्यनेत ल्वमंका दिमते। छित थुगु अनलाइन अडियो सुरजवीर वज्रचार्यजु व न्युज अफ टोखाय् संयुक्त कुत खः । (थगु माँ भाषां खँ ल्हाय; थगु माँ भाषा यात सम्मान याय; थगु माँ भाषायात सदाँ सदाँ जीवन्त यानाःतय् ।)

Facebook Comments

अन्तिम अपडेट: २१ फाल्गुन २०६८, आईतवार १५:४०

न्यूज अफ टोखामा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई newsoftokha@gmail.com मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।  साथै हाम्रो  अनलाइन टिभी टोखा दर्शनका साथै हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया