मंसिर २ गते किजापूजाया लागि सार्वजनिक विदा बिइगु जुल

 २५ कार्तिक २०७७, मंगलवार २१:०१   | न्यूज अफ टोखा

कार्तिक २५ – मंसिर २ गते किजापूजाया लागि विदा बिइमाःगु नेवातयगु मागयात सम्बोधन यासें सरकारं मंसिर २ गते सार्वजनिक बिदा बिइगु जुगु दु। 

मंसिर २ गते विदा बिइगु निर्णय म्हिगःया मन्त्रिपरिषद्या बैठकं याःगु खः। नेपाल सम्वत राष्ट्रिय न्हूदँ समारोह समिति ११४१ या नायः रमेश महर्जनया नेतृत्वया टेोलीइ शहरी विकासमन्त्री कृष्णगोपाल श्रेष्ठयात म्हिगः सुथय् नापलानाः मंसिर २ गते विदा बिइत माग तयादिगु खः। अबलें मन्त्री श्रेष्ठं थम्ह मन्त्रिपरिषदया मुँज्याय् थ्व प्रस्ताव यंकेगु धयादिगु खः ।

चान्हयया इलय् शुद्ध औँशी काल दुगुइलय् लक्ष्मीपूजा याइगु शास्त्रीय मान्यता काइपिन्सं मंसिर १ गते किजा पूजा यायेत्यगु दुसाः  सूर्द्यः लुगु बलय् दुगु तिथियात न्हिच्छिया तिथि कथं काइपिन्सं मंसिर २ गते किजापूजा यायेत्यगु दु।

Facebook Comments

अन्तिम अपडेट: २५ कार्तिक २०७७, मंगलवार २१:०१

न्यूज अफ टोखामा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई newsoftokha@gmail.com मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।  साथै हाम्रो  अनलाइन टिभी टोखा दर्शनका साथै हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया